Ny information pga av coronasituationen

Fredagsgodis

Gör uppehåll – sista godistävlingen spelas 20 november

Om intresse finns kan vi starta upp tävlingen online dvs spel på BBO Eftersom intresset var svalt tidigare under hösten vill vi avvakta innan vi startar upp igen. Om ni är intresserade att spela Fredagsgodis på nätet får ni gärna hör av er till oss på:  info@nyabridgeskolan.se eller 08-345501

Bridgeträningen

Pausar också – sista passet blir 19/11.  Ni som har anmält er till de återstående bridgeträningarna behöver INTE avboka er.

Vårterminens avslutande lektioner

Vi flyttar fram de två sista lektionspassen en sista gång. Nytt datum blir 11 – 21 januari.

Om det inte går att genomföra pga av pandemin kommer vi att erbjuda digitala lektioner för varje kurs. De kommer att hållas med ZOOM och kommer att omfatta en lektionsgenomgång samt möjligheter till frågor

Catharina & Krister